"Ochrana proti slunci a teplu"

Svislé clony Logo Climax

Moderní a funkční alternativou k venkovním roletám a žaluziím mohou být svislé clony - screenové rolety.
Tyto venkovní stínící rolety chrání před sluncem, ustojí silný vítr a oživí každou fasádu domu.

Do místnosti nepustí sluneční paprsky a zároveň propustí dostatek denního světla. Lze je použít jako uzavření bočních polí pergol, které slouží jako zástěna a ochrana proti větru.

Všechny látky svislých clon jsou vysoce kvalitní a odolné proti vyblednutí. Stejně jako další venkovní stínění jsou také svislé clony ovládány manuálně nebo motoricky.


TIP pro vás..
- pokud hledáte vhodné stínění pro Vaši terasu, které Vám zajistí příjemný stín, kde budete moci posedět a přečíst si např. knížku, bude se Vám více hodit KAZETOVÁ MARKÝZA případně cenově přijatelnější varianta OTEVŘENÁ MARKÝZA

Na zastínění lodžií bytových domů z interiéru se výborně hodí například VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE.

S výběrem a montáží Vám rádi pomůžeme nezávazná poptávka


Š. V. MAX m²
MIN 53 cm
MAX 240 cm 250 cm 3 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 400 cm 350 cm 9 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 400 cm 350 cm 9 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 400 cm 230 cm 9 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 260 cm 250 cm 5,3 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 330 cm 330 cm 8 m²
Š. V. MAX m²
MIN 50 cm
MAX 330 cm 290 cm 9 m²
Š. V. MAX m²
MIN 80 cm
MAX 400 cm 400 cm 12 m²
Š. V. MAX m²
MIN 80 cm
MAX 400 cm 300 cm 12 m²
Š. V. MAX m²
MIN 80 cm
MAX 330 cm 350 cm 9 m²

Smoove

Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny.

Situo

Pětikanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání io pohonů, mikromodulů a dalších zařízení.

Tahoma

Chytré ovládání pro centralizaci a připojení vašich inteligentních domácích zařízení.

Sunis

Bezdrátové (bateriové) sluneční čidlo pro řízení jednoho nebo více io pohonů z hlediska intenzity slunečního záření.

Eolis

Větrné čidlo v systému io-homecontrol® pro ochranu rolet a dalších zařízení

Motory

Všestranný roletový pohon s integrovaným přijímačem io se zpětnou vazbou


SUNROL Značka CLIMAX

- je účinnou formou stínění na okna. Tato jednoduchá a přitom velmi efektivní předokenní roleta se používá ke stínění všech typů oken. Výborně chrání před slunečním zářením a nežádoucím teplem. Pro Sunrol se standardně používá perforovaná látka, která stíní a zároveň zajišťuje částečný průhled oknem ven.

Látka svislé fasádní clony je navinuta na hřídeli a skryta ve čtyřhranném zaobleném boxu. Díky pružinovému mechanismu je neustále napnutá. Spodní profil je jištěný v háčcích. Clona je tak chráněna před nechtěným vytažením i povětrnostními vlivy.

UNIROL 100 C Značka CLIMAX

- patří mezi venkovní textilní rolety, které chrání před sluncem a přitom zachovávají příjemné světelné podmínky pro pobyt doma i v kanceláři. Clona zachytí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní sklo. Nedochází k ohřívání okenní tabule ani zbytečnému přehřívání interiéru.

U svislé clony Unirol 100 C je látka vedena postranním nerezovým lankem. Lanka je možné uchytit do boční stěny nebo podlahy. Další předností je jednoduchá konstrukce, díky které se clona snadno montuje.

UNIROL 100 R Značka CLIMAX

- je perfektní ochranou proti slunci i horku a zvyšuje komfort bydlení. Pokud nechcete ztratit kontakt s okolím, doporučujeme použít speciální perforovanou látku. Ta stíní a zároveň zajišťuje částečný průhled ven. Díky univerzálnosti montáže na stěnu, rám okna nebo bočně do ostění lze clonu využít jak na okna, tak pro boční zastínění pergoly.

Pokud si chcete dopřát kvalitu, je svislá fasádní clona Unirol 100 R správnou volbou. Clona má hranatý box a látka je navinutá na hřídeli a vedená v postranních lištách. Svislá clona Unirol 100 R se perfektně hodí jako zástěna proti větru u hliníkových pergol.

UNIROL 100 Z Značka CLIMAX

- má díky zipu, který je navařen po obou stranách látky, zvýšenou odolnost proti větru. Je jednou ze clon (vedle Ziprol a Niche) se ZIP systémem v kategorii svislých clon. Snoubí v sobě všechny trendy a splní vaše vysoké požadavky. Je estetickým doplňkem každé fasády a lze ji použít i jako boční zastínění pergoly. Na výběr máte ze 4 základních barev konstrukce a široké škály látek.

Unirol 100 Z se kotví přes vodicí lišty na stěnu, rám okna nebo do ostění. Látka je schovaná v hranatém boxu o rozměrech 100 x 100 mm (stejně jako u clon Unirol 100 R a Unirol 100 C) a přední část boxu lze v případě potřeby odejmout. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev látek a tím oživit fasádu každého domu.

Roltex 75 Značka CLIMAX

- výborně zastíní každé okno. Roltex se díky jednoduché montáži hodí také jako venkovní zastínění zimních zahrad. Přispívá ke snížení tepelné zátěže zimních zahrad i přilehlých místností a vytváří příjemné klima. Výrazné látky oživí každou fasádu. S jemnými odstíny naopak dokážou clony s domem nenápadně splynout.

Roltex 75 se kotví přes vodicí lišty na stěnu, rám okna nebo bočně do ostění. Látku drží vypnutá váha spodního profilu a je chráněna v samonosném horním zkoseném boxu o rozměru 75 x 75 mm. U typu Roltex 75 se běžně používá soltisová (perforovaná) látka.

Roltex 95 Značka CLIMAX

- nejenom dokonale stíní, ale díky velké barevné škále látek i konstrukcí také designově vypadá. Roltex dodá moderní vzhled každému rodinnému nebo bytovému domu. Vysoce kvalitní stínicí látky jsou nehořlavé a odolné proti vyblednutí. Clona Roltex se využívá také k zastínění zimních zahrad, kde brání jejich přehřívání.

Clona Roltex je fixovaná v bočních lištách. U typu Roltex 95 se běžně používají perforované látky. Kromě základního hranatého boxu o rozměru 95 x 95 mm je na výběr i zkosená schránka.

ZIPROL 95 Značka CLIMAX

- nabízí v oboru stínění inovativní řešení. Tato předokenní clona má po stranách látky navařený zip. ZIP systém je vysoce odolný vůči větru, takže nehrozí vytržení látky z bočních lišt. Na výběr máte ze široké škály jednobarevných, designových a technických látek.

Pro clonu Ziprol 95 je možné na rozdíl od typu Ziprol 125 pořídit i manuální ovládání, které vyjde levněji. Svinutou látku chrání box ve tvaru čtverce nebo se zkosením 45°. Vodicí lišty a box jsou standardně v bílé barvě, ale nabízíme i lakovaní do dalších barev ze vzorníku RAL za příplatek.

ZIPROL 125 Značka CLIMAX

- chcete vytěsnit z vašich oken a domovů ostré slunce, průvan nebo zvědavé oči sousedů? Svislá fasádní clona Ziprol 125 vše splní, a navíc zkrášlí dům. Stínicí textilie je fixována v bočních lištách a perfektně v nich drží díky zipu, který se nachází po obou stranách stínicí látky. Nemusíte se tedy obávat clonu používat ani v případě silného větru.

Konstrukci clony Ziprol můžete vybírat z bílé, stříbrné, tmavě hnědé nebo antracitové barvy. Další barvy RAL jsou za příplatek. U svislé clony Ziprol 125 máte oproti cloně Ziprol 95 na výběr ze tří boxů: hranatý, zkosený anebo zaoblený.

NICHE 125 Značka CLIMAX

- elegantně doplňuje linie domu. Textilie clony Niche má po stranách aplikovaný zip, který brání vytržení látky z vodicích lišt. Její výhodou je možnost zaomítání boxu. Venkovní clony můžete stejně jako markýzy doplnit o sluneční čidlo. Automaticky stahuje clonu podle intenzity slunečního svitu. Je bezúdržbové a napájeno solárním akumulátorem.

Systém zipu u svislé clony Niche 125 zaručuje přesné vedení stínicí textilie ve vodicí liště. Mezi látkou a lištou nejsou žádné viditelné mezery. Pro roletu Niche je nejvhodnější perforovaná látka Soltis, která nebrání přirozenému kontaktu s okolím. Látka je navinutá na hřídeli v horním boxu ve tvaru čtverce.

V-ROL 63 Značka CLIMAX

- je lehká svislá textilní roleta s jednoduchou konstrukcí a příznivou cenou. Je oblíbená pro snadnou montáž a širokou nabídku barev a typů látek. Hřídel s navinutou látkou není chráněna boxem, proto se V-rol 63 hodí například do připravených výklenků nad okny, k zastínění terasy nebo jako balkónová clona. Clonu lze použít také v interiéru.

Montáž svislé clony V-rol 63 je vhodná do míst, kde bude látka chráněna, např. nadpraží oken nebo do stavebního překladu. Po stranách drží stínění ocelová lanka, která se kotví do stěny nebo podlahy. U této předokenní markýzy je standardně použita látka Soltis ze 100% polyesterového vlákna a vrchní PVC vrstvy.

Vzorník látek svislých fasádních clon

Veškeré vzorníky uveřejněné na našem webu jsou pouze informativní, v průběhu se mohou měnit, proto výběr vhodných látek, polepů a materiálů provádíme z fyzických vzorníků v místě zameření/realizace.


ZIPROL 125

V tomto případě se jedná o látku z řady 92XXXX - blackout, dodání a montáž jsme provedli do učebny chemie ve škole Lysá nad Labem, kde nám velké stavební otvory předurčili, že zde musí být ZIPROL 125. Tři tyto obrovské svislé clony jsou osazeny motory SOMFY Maestria iO, které zaručují bezproblémový a hladký chod.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Ukázka UNIROL 100 R

Pokud potřebujete odclonit nežádoucí UV faktor, pak UNIROL 100 R je ideální volbou, nemá v látce po vertikálních stranách ZIP, takže se tkanina "houpe" v rytmu větru. Je to levnější varianta clony UNIROL 100 Z.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL R

Velká část pergol je dnes lakována do RAL7016 ať už MAT nebo LESK, objevují se i odstíny DB703 - struktůrovaný antracit, všechny tyto varianty je možné dodat na lakování boxů a vodících lišt svislých clon.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL R

iO elektronické motory by v dnešním "chytrém" světě měli být už standardem. Pomalu ale jistě odzvonilo "klasickým" WT motorům - drátová varianta. Převládá poptávka na iO motory, kde si uživatel může vybrat zda-li bude clonu ovládat telefonem nebo dálkovým ovladačem. Pohodlí a variabilita za ten příplatek jistě stojí.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL 100 Z

Venkovní clona UNIROL se screen látkou mermet je ideální pro stínění velkých ploch, např. teras, zimních zahrad a altánků. Tato clona je vyráběna ve variantě ZIP systému. Látka je chráněna design kazetou o velikosti 100 x 100 mm.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL 100 Z

No řekněte.. tohle je dle mého názoru "TOPSTROP" co se svislých clon pergol týká. Vaše LUXUSNÍ bioklimatická pergola si zaslouží to nejlepší boční stínění, které je na našem trhu k dostání. Bude nám potěšením si v takové vaší pergole s Vámi vypít kávu.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL 100 Z

No řekněte.. tohle je dle mého názoru "TOPSTROP" co se svislých clon pergol týká. Vaše LUXUSNÍ bioklimatická pergola si zaslouží to nejlepší boční stínění, které je na našem trhu k dostání. Bude nám potěšením si v takové vaší pergole s Vámi vypít kávu.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

UNIROL 100 Z na okně

Pokud vlastníte okna na východní stranu a interiér se Vám příliš otepluje, jednoznačne bezkonkurenční variantou může být UNIROL 100 Z, ve staženém stavu (vzhledem k systému ZIP) se zároveň jedná i o "síť proti hmyzu".

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.